Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

PLANETY

Informace o různých planetách naleznete v této sekci.

 

← VERGON 6

 

 


AMAZONIE

Planeta obývána velkými ženami - Amazonka, které jsou o několik metrů větší než běžný člověk a uctívají Femputer, který ale zevnitř ve skutečnosti ovládá fembot (robot-žena). Nevítaní návštěvníci této planety jsou odsouzeni k smrti stylem "snu-snu", tedy neustálým sexem s Amazonka, který přestane až ve chvíli, kdy budou pánve vetřelců rozdrtené. K tomu byly v epizodě Amazon Women in the Mood (S03E05) odsouzení Fry, Kif a Brannigan, ale nakonec se jim podařilo uniknout. Povrch planety je pokryt deštnými lesy se spoustou jezer a kráterů.
 

 


AMPHIBIOS IX

Domovská planeta rasy Amphibosianov, ke kterým patří například Kif Kroker a glabā, což je prezidentka Doop. Amphibosianania sem také chodí porodit své potomky. To jste mohli vidět v epizodě Kif Gets Knocked Up a Notch (S05E05), když tam tento rituál předvedl Kif. Planeta je pokryta především deštnými lesy a močály.
 
 


 CHAPEK IX

Tato planeta dostala své jméno na počest českého spisovatele Karla Čapka, který poprvé popsal slovo robot používané dodnes. Chapek IX je obývána skupinou separatistických robotů bojujících proti lidské nadvládě. Planeta byla zkolonizovaná pred 100 lety skupinou robotů, kteří chtěli vyhubit lidstvo. Tito roboti se nakonec staly tzv.. Radou starších a mají faktickou moc nad planetou. Každý den o páté večer se tam koná hon na lidi, i když už 146 tisíc dní žádného člověka neobjevily. V epizodě Fear of a Bot Planet (S01E05) sem měla posádka Planet Express doručit zásilku, ale Frya a Leela zadrželi roboti a Bender se stal vojevůdcem robotů v boji proti lidem. Nakonec se ale vše jako vždy vrátilo do původních kolejí;).

 


DECAPOD X

Domovská planeta Zoiderga a dalších krabů. Mimo krabů tam ale žijí i další mořské živočichy jako ryby, chobotnice, mořští ptáci. V seriálu se objevila v epizodách Why Must I Be A Crustacean in Love? (S02E09), když se tam právě Zoidberg chystal spařit, av A Taste Of Freedom (S05E04) kde Decapodiani okupovali Zemi a zootročili lidstvo. Jak je podle obyvatel zřejmé, Decapod X se skládá hlavně z písečných ostrovů a oceánů.

 
 


VERGON6

Vergon VI obsahují vzácné temnou hmotu az toho důvodu byl také vytížen až tak, že byla planeta prakticky zevnitř dutá a hrozila Imploze. Proto se tam v epizodě Love Labour's Lost In Space (S01E04) vydala posádka Planet Express, aby zachránila zvířata, která tam měli svůj domov díky dostatečnému množství kyslíku na povrchu. Leela tam přišla ke svému mazlíčci Nibbler (Otík), který, z čehož má Leela velkou radost, vyrábí raketové palivo. Nakonec planeta tak implodovala a posádce se podařilo uniknout jen o vlásek.

 
 


 OMICRON PERSEI VIII

Planeta osídlena rasou Omicroňanov, kteří se v seriálu objevují poměrně často a už také několikrát chtěli zničit Zemi. O samotné planetě toho však mnoho nevíme, kromě toho že je 1000 světelných let od Slunce, protože obyvatelé ještě chytají televizní signál z roku 2001. V jedné epizodě se Nd-Nd, žena vládce planety, vyjádřila, že "Muži jsou z Omicron Persei VII, ženy z Omicron Persei IX". To asi měla být parodie na knihu "Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše".

 


MARS

Přinejmenším polovina této planety je vlastněna rodinou Wong, ke kterým patří i Amy. Mají na Marsu ranč a chovají tu zvířata jménem Buggalo (něco mezi krávou a hmyzem), které je tam chované velmi hojně. O tom bylo například v epizodě Where the Buggalo Roam (S04E06). Také se tam nachází Mars University, což je jedna z nejprestižnějších univerzit v celé galaxii. Kolem ní se točil celý jeden díl s příznačným názvem Mars University (S02E02).

 


EARTH

Planeta, která se ve Future objevuje nejčastěji (Země). Leží ve spirále Mléčné Cesty. Je obývána různými druhy živočichů, mimozemšťnov a robotů, nejčastěji však lidmi. Současným prezidentem je hlava Richarda Nixona. Na této planetě je rovněž postaven Planet Express. V budoucnu na ní nejsou žádné státy, pouze jeden a ten má za osazení americkou vlajku, která má místo hvězd obrázek planety Země.

 


CYCLOPE

Domů Alkazar, tož tvor, který sbalil Leela (a nejen ji) na levné Rozprávočky v epizodě A Bicyclops Built For Two. Planeta, na níž jsou vidět známky někdejšího života. Ze zmiňovaných dílů už víme, že si ji pak osídlil Alkazar s nejednou manželkou.

 


ETERNIUM

Planeta Eternium je známá jako bydliště Nibblonian (Niblerov), nejstarší rasy celé existence. Pozornější si jistě při sledování všimli titulku "inconceivable dimensions not shown (nepředstavitelné dimenze neukázala) při záběrech na tuto planetu. Fanoušci ji přezdívají Nibblonia.

 


 MCPLUTO

Zľadovateľá planetka, kterou osidlují tučňáci a jiné zimní stvoření (epizoda The Bird-bot of Ice-catraz). Patří společnosti McDonalds, jak jsme se mohli dozvědět od Fishy Joea v epizodě The Problem with Popplers.

 


MERCURY

Mercury (slovensky Merkur) pro nás není neznámá planeta, protože ji známe z naší Sluneční soustavy a máme důkazy o její existenci. V dnešní době se o ní mluví jako o nejmenší planetě sluneční soustavy, která je slunci nejblíže a která se povrchem podobá Měsíci. Z Futuramy o ní víme to, že je až moc zblízka prosluněným a mírně obývána (benzínová pumpa Hg's Gas). Vidět jsme ji mohli, když se po ní Amy s Fryem "proháněli" (víte jak to myslím: D) na novém autě.

 


NEPTUN

 Další pro nás známá planeta. Z Futuramy ji známe jako domov Neptuňánov - fialových humanoidů (jeden z nich je kuchař elzárt). Taktiez se tam nachází vesnička Jolly Junction (nachází se na severu Neptunu), kde si udělal sídlo sám slavný a obávaný Santa.

 


OMEGA III

Takzvaná "zakázaná planeta", na níž se odehrála většina deju z dílu Where no Fan Has Gone Before. Proč zakázaná? Určitě si pamatujete osud seriálu Star Trek ve Future. Tak právě zde byly schované všechny díly této ságy, včetně kazety plné nepovedených záběrů. Domů Mellvara největšího fandu Star Treku, který si na Omegu pozval herce a nutil je hrát jeho oblíbené scény. Ale o tom více v Obsahu epizod.

 


OSIRIS IV

Planetě s kterou se váže epizoda A Pharaoh To Remember. Život na ní probíhá jako ve starém Egyptě. Tím myslím faraóna, práce otroků a všechny rituálku spojené s vírou starých Egypťanů. Zde se odehrává aférky ze svolením Bendera faraonem. Pro zajímavost: v současné době víme o jedné planetě se jménem HD209458 b, které se říká Osiris. Takže nejdříve víme, že se jí nechali tvůrci inspirovat.


 

POVA IX

Planeta známá z dílu, The Lesser of Two Evils, kde hostovala soutěž Miss Universe. Vypadá jako kdyby v  minulosti byla osídlena lidmi.

 


TOPlist