Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

 POSTAVY

 
 
Jméno: Filip Fry 
Věk: 25 (nebo přesněji 1025 když počítáme 1000 let zmrazení)
Rasa: člověk
Rodná planeta: Země
 Rodina: Otec Yancy Fry, Bratr yancy Fry jr., Matka paní Fryaová a prapra... synovec Farnswort
Povolání: poslíček
Nejlepší kamarád: Bender
Nepřítel:
Speciální schopnost: skvělý v hraní videoher, v v seriálu star trek a odolnost vůči vlnám delta
Častá hláška:
První epizoda: space pilot 3000
První hláška: vesmír se zdá být nekonečný, ale najednou vidíš gorilu, která po tobě háže sudy…
Dabing: Jan dolanský
 
Největší smolař a hlupák v planet expresse – filip fry. Je asi nejdůležitější postavou v seriálu (něco jako homer v simpsonových), ale není nejoblíbenější postavou v seriálu, patří mu až třetí místo.
Jestli se vám zdálo, že se Zoidbergovou rodinou je to těžké, tak s rodinou Frya je to přímo hrozné. Fry má otce a mámu jako každý normální člověk, ale problém nastal v tu dobu, když se v díle Rooswel dostal do roku 1947 (což je předtím než se narodil jeho otec), omylem zabil svého dědečka potom se ještě vyspal se svou babičkou čím se stal svým vlastním dědečkem a jeho otec je zároveň jeho synem, jeho bratr je zároveň jeho vnukem a jeho k jeho pra pra pra pra pra….. prapraprasynovci Farnsworthovi klon Cubert a jeho bratr / vnuk Yancy.
fry má v seriálu havní roli – bez něho by seriál nezačal, právě on doručoval pizzu do kryogenického laboratoria, kde omylem na 1000 let zmrzl. Většinu lidí by ,,položilo´´ kdyby jste se probrali a zjistili, že všichni jeho příbuzní, kamarádi, rodiče, babička už jsou mrtví, ale Fry to jednoduše okomentoval slovem: ,,jupííí´´ . Fryovým snem je začít chodit s Leelou, vypít víc piva než bender, naučit se hrát na Halofonder.V dětství byl fry velmi aktivní dítě, hrál basketball breakdance. Je totiž i neuvěřitelný bordelář takový kentus jako on má málokdo, ve šprše neměl nic, v posteli smetí a jeho oblečení. I když on tvrdí, že ,,Poplíky jsou jako sex, až na to, že poplíky mám´´. Jeho milostný život je celkem fajn, za 5 serií se vyspal s Amy, se svojí babičkou, s jednou byrokratkou – morgan provtorovou s přítelkyní Michale s robotem podobě lucy liu s amazonkami….. a ještě v alternativní relativitě, kdyby byla Leela víc spontánní, tak by se s fryom taky vyspala, dokonce v paralelním vesmíru by si ho vzala za muže. Taktéž kdyby mořská panna umbriela neměla rybí spodek a vršek lidský. Tak by k něčemu došlo. To samé platí pro zoidbergovu lásku ednu, co také Fryč obdivovala.
Fry se neuvěřitelně často projevuje jako hlupák, ale na rozdíl od např. : zoidberga je fry i ctilivý, gesto jako z hvězd poskládal romantický odkaz pro leelu, nebo jak smutnil se svým psem, či s benderom, případně jak čekal kdy se Leela probere z kómatu bylo opravdu dojemné. Jeho hloupost je podmíněná aji tím, Že v dětství ho rodiče nedali do školy – poažovali to za zbytečné mrhání penězi daňových poplatníků.
  Fry byl inteligentní jedině v tu dobu, když ho napadli červy, které chytil od bagety ze záchodkového automatu. Ale jeho hloupost má aji výhody, jako jediný je odolný vůči vlnám delta, vysílaných od mozkožroutů.
Fryovo neštěstí je větší jako typické neštěstí takového homera ze seriálu simpsonovi, fryovi se vždy něco pokazí, když něco udělá, tak to míní za blbosti, když měl 4 miliardy, tak o ně přišel, když měl talent hrát na halofonder, tak se ho musel vzdát, když udělal romantický odkaz pro leelu. Tak si ho nestihla prohlédnout… fry svoje neštěstí vysvětluje tak, že ztratil svůj sedmilístek pro štěstí a od té doby se mu všechno kazí. Musí dělat celý život poslíčka, co nenávidí. Fryovo jméno bylo vybrané jako pocta zesnulému phillovi hartmanovi, ale v seriálu je to vysvětlené tak, že jméno mu dal otec. Protože matka den předtím jak se narodil vybírala co bude na večeři.
Zajímavosti:
Byl multimiliardářem hned dvakrát, jednou když mu jeho starý bankový účet přinesl 4,3 miliardy dolarů a podruhé když předával poplíky a udělal 8 miliard.
Zachránil město od hory odpadků.
Zachránil zem před útokem útočníků z planety omikron perseo 8 pomoví seriálu ally mac beallová – který ale sám před 1000 lety způsobil.
Dvakrát zachránil zem před mozkožrouty.
Vyhrál zájezd do továrny na jeho oblíbený nápoj – slurm
Byl viceprezidentem společnosti planet express
Udělal nejdelší break – dance na hlavě vůbec, díky štěstí ze svýho sedmilístku
Je svým vlastním dědem
Byl dvakrát expert v hraní na halofonder, jednou když měl červy a jednou když měl ďáblové ruce
Jako poslední na zemi vlastnil sardely, které nakonec snědl zoidberg
Byl císařem vodních lidí
Sestřelil Hubblův teleskop
Umí tancovat jako robot
Měl 3 srdeční infarkty od nadměrného pití coca coly, ale naštěstí přešel na pivo....
Umí řídit vesmírnou loď a dokonce i vybýborně střílet z děla na palubě
První nebo druhý největší znalec star treku ve vesmíru – zápasí s bytostí jménem Melvar
Porovnání:
Při porovnání se seriálem simpsonovi má fry nejblíže k homerovi, ale není až takový hlupák a má míň štěstí a nevede žádnou skupinu tak jako Homer svou rodonu. Takže by sem k němu přidala ještě nějakého smolaře, ale ne Očka, protože Fry není zatrpknutý,. Když už tak takového Kirka nebo Gilla a ještě by se k tomu hodil Cletus, neboť je taky takový ,,vidlák´´ jako je Fry.
 Fry hrál jednu z hlavních rolí skoro v každé epizodě.

 
 
 

 
 

Jméno: john zoidberg

Věk: neznámý (ale narodil se 5.srpna)
Rasa: Decapodian
Rodinná planeta: Decapod 10
Rodina: strýček Harold Zoid, bratr Norman, bratranec Zoidfarb
Povolání: lékař ve společnosti Planet Express
Nejlepší přítel: Bender
Nepřítel: Hermes Conrad
Speciální schopnost: vystrkování atramentu
Častá hláška: Vuibvííovi
První epizoda: The Series has Landed
První hláška: výborně, výborně (excelent, excelent)
Dabing: Billy West

Nejneoblíbenější člen Planet Expressu, ale asi druhá nejoblíbenější postava seriálu.
Než se Zoidberg stal tím čím je prošel asi 10 larvovými stádiemi. Byl mořskou houbou, mořským ježkem,sépií, mihulí, mušlí, a nakonec krabem. S jeho rodinou je to taktéž mimořádně divné, on má mít tři rodiče (norm, Sam a Sadie), ale najednou se zdá že má jenom dva kteří umřeli při páření. Dá se brát jako chyba v seriálu protože v jednom dílu je naznačené že příslušníci  Zoidbergovi rasy umírají hned po sexu. Rovněž jeho dětstí je nejasné protože jednou ho ukazují jako malého kraba v kaluži a p otom ho ukazují ve scéně jak mu matka (která by měla být mrtvá) zakazuje být komikem. V seriálu jsme mohli vidět jeho příbuzného Harolda Zoida který byl v minulosti (pro nás v bližší budoucnosti) komikem. Zoidberg se mu pokusil vybavit další film.

Zoidberg je zároveň velmi chudý a většinou hladový. Často si vymýšlí lži například že staví vili a potm v nich bydlí. Tím sep okouí zkrít vlastní smutnou existenci. Něco podobného zkoušel i na modrého Zoidberga z paralelního vesmíru ale nakonec oba přiznali že jsou žebráci živící se tím co anjdou na smetišti – botami, nehty a zbytky jídel. Zoidbergova chudoba spočívá i v tom, že dělá velmi špatné obchodní rozhodnutí např.: vyměnil všechny svoje akcie ve firmě za sendvič (který nechal splesnivět) nebo nakoupil osm kopií toho stejného. Nenávidí ostatní doktory a má pocit že všichni ostatní doktoři jsou stejně chudí jako on.

 Jeho ědomosti o lidské anatomii jsou mimořádně chabé a je velmi zvláštní že se stal doktorem. Svědčí o tom i fakt že obrázek lidského těla v jeho ordinaci je vzhůru nohama – naopak, Frya nazval mladou slečnou, když byli zmenšení  lidském těle, tak povídal, že v srdci se tráví jídlo, opravdu se nikomu z Planet Expressu nevyplatí být zraněný, nebo nemocný. Při Zoidbergových schopnostech a znalostech by to byla jistá smrt.

Zajímavosti:
1. V některých dílech se Zoidberg bojí Farnswortha, v jiných dokáže porazit v souboji Bendera, nebo Frya nebo zvednout asi 400kg.
2. Zoidberg má tři nebo čtyři srdce. Údajně 3 srdce berem z dílu jak snědl vlajku (A taste of Freedom), údajně 4 srdce z dílu jak byl operovaný americkou armádou v roce 1947 (roosweell that endswell)
3. Zoidberg je nejstarším kamarádek profesora Huberta Farnswortha
4. Zoidberg jako jediný dostal na vánoce dárek od vražedného santa clause – pogo tyč
5. Jeho jméno je zřejmně převzaté z knihy elký Gastby od franciska scotta fitsgeralda – oči doktora Tj edckleburga Porovnání:
Při porovnání se seriálem simpsonovi mi přicházejí na rozum mnohé postavy, řekl by jsem že Zoidberg je kombinací dědy simpsona (neoblíbenost a hloupost) kirka van houtena a očka szyslaka (smůla a neoblíbenost) a gilla gundersona (smůla) a sheriffa Wigguma (hloupost a namyšlenost). Skutečně se Zoidberg přirovnává těžko, nebo je to tak skvělý a jedinečný charakter, že je to těžké vyjádřit. Btw, je to ta absolutně nejlepší postava co znám, lepší jak homer, lepší jak děda simpson jako bender a jako nějaký hocikto. Dobré hlášky:
,,příteli pomoc to morče mě obelhalo´´ ,, co je toto?? Dvě jídla v jednom týdnu??´´ Zoidberg: vy se mě snažíte sbalit?
Generál: no dovolte!
  Zoidberg: neslyším ne…. 

 

 

 


 

 

                                       

 Jméno: Leela TURANGI 

Věk: 25
Rasa: lidský Mutant
Rodná planeta: Země
Rodina: otec Morris TURANGI, matka Munda TURANGI
Povolání: Kapitánka vesmírné lodi Planet express.
Nejlepší přítel: Fry
Nepřítel: Phnog
Speciální schopnost: Kung Fu
První epizoda: Space pilot 3000
První hláška: Jmenuji se Leela. Ráda bych vám vybrala povolání a šla pryč

Dabing: Katey Segal

Nalepší sexy postava Futuramy, nejnormálnější člen Planet Expressu, nejdůležitější ženská postava. Tak takto zní charakteristika Leely. Leela vyrostla v dětském domově a její původ byl dlouho neznámý. Kvůli tomu, že má jedno oko si dlouho lidé mysleli, že pochází z jiné planety, ale nakonec se zjistilo, že je málo znetvorený potomkem mutantů, kteří žijí v podzemí. Ti se ji rozhodli dát na povrch, aby přežila štastné dětsví a i když se zdá, že ji opustili, tak ji neustále chránili před nástrahami během celého dětství (ale bez jejího vědomí). Její zmutování nebylo zdaleka takové, jak vidíme u jiných mutantů během "kanálových" dílů. Její dětství bylo smutné, díky její vadě se jí děti vysmívali, asi proto se nyní Leela snaží být váženým kapitánem a skutečnou osobností. Kvůli strachu z ubližování od ostatních cvičila v minulosti Kung Fu u tyranského učitele Phnoga. Někdy jí rozvážnost přechází až do nudností, jak se říká v epizodě Anthology of interest, Leela je málo spontánní. Na druhé straně Leela dokáže pochopit city jiných lidí, i Frya nebo Bendera a často se pokouší pomoci jiným, například zachránit všechna zvířata s planety Vergon 6 (nakonec se jí podaří pouze jednoho, který se stane jejím miláčkem - Nibler), nebo zachraňovat tučňáky spolu s jinými ochránci. Leela původně pracovala v centru přidělování povolání lidem,  kteří byli rozmrazení v kryogenické laboratoři. Tam se poznala s Fryem, kterého musela honit, protože nechtěl být poslíčkem a nakonec mu porozuměla a utekla s ním.  Tam poznala jeho pra pra pra pra pra synovce Farnswortha, který si po krátkém rozhodování mezi ní, Benderem a Fryem vybral ji za nového kapitána vesmírné lodi. Leela je podobně jako Fry smolařkou na vztahy, ale přece jen jich pár přežila. Chodila se Seanem, Doug, Chaz, Adlairom Atkins, Fryem a "vážnější" ;-)  vztahy měla s Zapp Brannigan a Alkazar.
Zajímavosti:
V kung fu dokázala porazit svého učitele Phong.
Její jedno oko jí neumožňuje prostorové vidění, ale i tak je pilotkou.
Její jméno je slovní hříčkou pro fialovou barvu jejích vlasů. "Lila". Porovnání
Při porovnání se seriálem Simpsonovi je Leela kombinací Marge pro její rozvahu, nudnost, ženskost, dobrosrdešnosť a Burnse pro jeho schopnost velet.
Leela hrála jednu z hlavních rolí skoro v každé epizodě. Dobré hlášky:
Leela: Co to je?
Obchodník: Bahenní kořen v prášku - elixír lásky.
Leela: To jsou pověry... Vezmu si dvě kila. Leela: "Takže lidi se stanou hloupí?"
Nibbler jí pošeptal.
Leela: "Aha, takže hloupějšími." Leela: Pokud nám vydrží kyslík, možná sa dožijeme i smrti hladem. Bender: Jdu pryč.
Leela: Podívej se mi do oka a slib mi, že si nesedneš za volant bez flašky v ruce. Leela:Tady s tebou budeme zacházet s úctou.
A tedˇ  svlíknout do naha a šup do probulátoru.

 

 


 

     
Jméno: Bender Bending Rodriguez
 
Věk:: 6 let tělo, 1057 hlava (vyroben v roce 2998 v Tijuaně v Mexiku)
Rasa: Robot (Manbot)
Rodná planeta: Země - Tijuana v Mexiku
Rodina: Otec - neznámý (zabit elektrickým otvírákem na konzervy), matka - Roboti ruka (rameno), teta Rita a strýc Vladimír (již zemřel), bratranec Tandy a zlé dvojče Flexo
Povolání: kuchař, poslíček a chronický kleptoman, původně ohýbací robot
Nejlepší přítel: Leela a těsně po ní Fry
Nepřítel: Zoidberg, v jednom díle i elzárt, magnety a elektrický otvírák na konzervy, chlór
Speciální schopnost: najít ve svém nitru vždy to co právě potřebuje, často mu odpadnou ruce, teleskopické oči, říhání ohně
Častá hláška: Bite / Kiss my shiny metal ass! (Polib můj lesklý kovový zadek
První epizoda: Space pilot 3000
První hláška: Polib můj lesklý, kovový zadek (Bite my shiny metal ass!)
Dabing: John DiMaggio

Najlenivejší člen Planet expressu - nejoblíbenější postava seriálu, notorický podvodník a egoista. Tak by se dal charakterizovat Bender. Tato postava byla asi největší trefa Futuramy. To co si nemohli dovolit v Simpsnovi (aby Bart kazil mládež), si ve Futura můžete vychutnat naplno. Robot který by měl pomáhat lidem je ve skutečnosti pohání alkoholem, kouří doutníky, je gambler, nadává, dívá porno, je egoistický - když někomu už pomůže, nechá si to zaplatit a ukradne všechno co vidí - neštítí se okrást ani svých přátel, je škodolibá , fetuje elektřinu. Opravdu porušuje celé desatero do puntíku. Rád navštěvuje sebevražedné budky, které jsou pro něj formou relaxu. Jeho sny jsou v binárních kódech jednotek a nul, ale když mluví ze sna, tak slyšíme "vyhubit celé lidstvo" co je od robota vyrobeného člověkem opravdu zvláštní. Sice se Bender snaží působit jako Tvrďák a antihrdina, tak někdy se nechtěně prozradí a řekne, že má rád Frya, soucítí s želvami (protože stejně jako on, ani ony se po převrácení na záda nevědí postavit zpět na nohy), rád vaří (rád neznamená dobře), opatroval děti a byl folkovým zpěvákem. Bender kromě svých ne moc kladných vlastností přece má rád některé normální věci, např.. tak jako všichni roboti, tak i on je naprogramován na milování Maminky (ne vlastní, ale majitelky společnosti maminkin přátelský robot), má rád elzárt (televizní kuchař) a Kalkulona (televizní roboherec) v seriálu na způsob Dallasu - všechny mé obvody. Benderovo jméno znamená "Ohýbací" a má pořadové číslo 2716057. Jméno sedí, protože Bender je původně vyroben jako ohýbací robot. Bender je extrémně citlivý na svou anténku, která má být jakýmsi synonymem k mužskému penisu.
Zajímavosti:
Objevil se kromě Futuramy iv několika dílech Simpsnovi: Nejdelší vystoupil asi v díly Future Drama, dlouhou scénku mal aj v dílu Bart a Líza vs. 3A, pak Nemožný misionáři, Nevěsta na útěku a nakonec se objevil i v dílu: chyť je jako to dokážeš (ale tam byl jen v televizi).
Bender při styku s vodou funguje jako flotační přístroj.
Číslo Benderova bytu je 00100100 což se dá přeložit jako ASCII - symbol amerického dolaru - $
Bender je vyroben z pivních plechovek
Nejpoužívanějším slovem u Bendera je: Ass - zadek, nebo přesněji riť.
Bender má mezi najnepoužívanejšími slovy slova: Prosím Vás, slitování, nealkoholické, Ďakujem
Bender je vyroben ze 150% materiálu? Jak sám uvedl v několika dílech, tak je složený s: 40% zinku, 40% dolomitu, 30% železa, 40% titanu - To je celkem 150% materiálu, což trochu odporuje matematice.
Porovnání
Při srovnání ze seriálem Simpsonovi má Bender nejblíže Nelsonovi pro jeho zlodějskou povahu a časté ničení, ale také k Bartův pro neposlušnost a ještě k Očkov pro schopnost nechat si vše zaplatit.

Hlášky:
"Kdo jsi a proč by mě to mělo zajímat?" "Ha pozeral - ja som Zoidberg nesnášel ještě než to bylo v módě." "Lidé jsou odporní, všechno to vymieňanie DNA ..." "Všichni to spravili, chtěl jsem být oblíbený" Díly ve kterých hrál Bender významnou roli jsou skoro všechny.
 

  

 Jméno: Amy Wong 

Věk: 20
Rasa: Člověk
Rodná planeta: Mars
Rodina: otec Leo Wong a matka Inez Wong
Povolání: zásobárna krve pro profesora Farnswortha
Nejlepší přítel: Leela
Nepřítel:
Speciální schopnost:
Častá hláška:
První epizoda: The series has Landed
První hláška: Ok. Bolí to, když dělám tohle?
Dabing: Tom Lauren

Amy je mladá slečna z velmi bohaté rodiny, která ve firmě Planet Express plní jakousi praxi. Je takovou zajímavou postavou, protože je v Planetn expresse v podstatě zbytečnou, má 20 let, ale už je inženýrkou, je číňanka.

Amy je nějakým magnetem na vztahy, nato jak je málo v seriálu je měla skutečně dost. Začala si s:

Uživatelem m5438 - což je bytost čisté energie
Gorgakom - byl to jeden z obyvatel Trisolu - planety vodních lidí
Armandem - s kterým šli na zadní sedadlo auta pro kávu
Garym - ale nakonec zjistila, že je nudným bankovním úředníkem
Fryem - s tím i spala ale nakonec se rozešli pro Fryovi ješitnost

A nakonec Kifom Kroker, s kterým i zůstala. Kif je její láskou a má s ním i děti, které ale porodil Kif. Kif je narozdíl od ostatních stydlivý, nesmělý, ale nejde mu jen o sex a je pozornější.

 Porovnání
Při porovnání se Simpsonovci je Amy takovým mixem pubertálního decka typu Kearney, nevinnou dívkou typu Lora a děckem v podobě Barta.


Díly kde byla jednou z hlavních postav: Putt your Head on my Shoulders Kif Gets Knocked Up a Notch Amazon Women in the Mood Where The Buggalo Roam
Hlášky:
Fry: Proč všichni nosí ty kroužky?
Amy: Protože už se nenosí. Kroužky jsou uhozený.
Fry: Já myslím, že jsou supr.
Neznámý chlápek: Tys řek, že ty kroužky jsou supr?
Amy: Ne, řekl že jsou uhozený.
Neznámý chlápek: Supr! Amy: To je Bolt Tvrďák. Závodí na hypersaních a vyhrál desetkrát na profi-okruhu.
Bender: Ten vyhrál spíš na gay okruhu.
Bolt: Kéž by, ti slaďouši lítaj jak blesky. Amy: Profesore, co jsou tyhle ty věci zač?
Farnsworth: To je, ehhhh, nic. Ano – nic. Pokud si myslíte cokoliv jiného, jste banda pitomců! Profesor: Pamatujete si na sirotčinec, kde vyrůstala Leela?
Fry: Jasně, stále o něm mluvíme!
Leela: Fakt?
Fry: Naletěla!
Profesor: Každopádně, tento sirotčinec ji vyhlásil sirotkem roku!
Amy: Tvoji rodiče na tebe musí být tak hrdí! O, promiň.
               
 
 
 

 
   
Jméno: Hubert J. Farnsworth
Věk: 161 
Rasa: Člověk
Rodná planeta: Země
Rodina: Pra pra pra pra pra ...... strýc Philip J. Fry a jeho klon Cubert Farnsworth
Povolání: Vědec, profesor a majitel firmy Planet Express
Nejlepší přítel: Hermes Conrad
Nepřítel: Wernstrom
Speciální schopnost: obnažoval se všude, usnout hocikedy, lyžovat ve spánku, senilita
Častá hláška: Good News Everyone! (Dobré zprávy všichni!)
První epizoda: Space pilot 3000
První hláška: Kdo jsi ty? (Who are you?)
Dabing: Billy West
 
Nejstarší člen a majitel společnosti Planet Express - Profesor Hubert J. Farnsworth Majitelem společnosti Planet Express je jen z důvodu, aby mohl financovat své šílené vynálezy jako jsou vynálezy zkázy, Čuchoskop, přechod do paralerného vesmíru, stroj ukazucúci budoucnost, oživení Hitlerova mozku, hodiny smrti a profesorů největší vynález, zatím nevynájdený - Dlhoprst. V minulosti pracoval Profesor jako vývojový technik ve společnosti maminkin přátelský robot, on vynalezl "dnešní" systém robotů jdoucích na alkohol. Rovněž vyučoval na Marsu. Profesor je mimořádně nadaný a inteligentní, jeho vynálezy jsou ještě zbytočnejšie jako vynálezy jeho protějšku ze seriálu Simpsnovci - Profesora Frink. I když jeho IQ přesahuje hranici 150 bodů, v jeho věku se už i na něm projevuje stařecká senilita, například že zapomíná, že už něco vynalezl, nebo se dívá někam jinam než na člověka s kterým mluví ... Jedinou láskou jeho života byla Maminka - majitelka společnosti maminkin přátelský robot. V dnešní době je profesor nejstarším žijícím obyvatelům země, kromě těch co byli kryogenicky zmrazen (např. jeho pra pra pra pra ..... strýc Philp J. Fry, který je zároveň jeho zaměstnancem),   těch, co žijí jen jako hlavy v akváriu (Nixon, George Washington, Pamela Anderson ......). Profesor je v podstatě dobrák, ale pokud jde o to aby mu Planet Express vydělal peníze, tak neváhá použít své "Good News Everyone" a poslat Bendera, Frya a Leela na nějakou skoro sebevražednou misi. Vystřídal již několik posádek, které zemřely při jeho misích a vůbec mu to nevadí. Některých lidí si drží pouze jako zásobárnu orgánů, tak jako Amy Wong. Dává jim podprůměrné mzdy a zaměstnává lidi načerno. Někdy se ale projeví až nezvyklou brutalitou, když chce sníst mrtvou opici, nebo polámat její nohy, aby nemohla utíkat. Nebo v Epizode, kde se jeho posádka rozhodla vstoupit do války. Když se vrátili, proferor který právě najímá novou posádku se na ně překvapeně podíval a řekl: "Vy jste naživu?" A otočil se na novou posádku a řekl: "Přijďte o pár dní, týden maximálně!". Případně reklamním heslem: Tam kde ostatní společnosti nejsou dost šílené, aby doručovali, tam je Planet Express. Naši zaměstnanci jsou nahraditelný, váš balíček není. Rovněž jeho obnažování je velmi zaujmavé, spravil to už v tolika dílech, že vám to ani nepřijde divné. Zajímavosti: Profesor musí svůj věk skrývat, protože už dosáhl hranice, kdy jsou lidé braní roboty, aby se použila jejich tělesná energie.
v epizodě Žihadlo po domnělé smrti Frya řekl: "toto ma dělá nejstarším členem mé rodiny" a pustil se do pláče. Přitom Fry byl pouze zmrazen, ve skutečnosti měl cca. 25 let. Ale i kdyby ne, tak Nejstarším a jediným členem své rodiny byl i předtím, než k němu přišel Fry.
Vynálezy: Kromě výše uvedených vynálezů vynalezl Profesor i čípky které chrání lidi před tlaky oceánu, motor na tmavou hmotu, superbasketbalové mužstvo, svůj vlastní klon, raketa, která nechává kolem sebe obletět celý vesmír, superklobúk - přidávající inteligenci, F paprsek - něco jako rentgen , ale jde i přes kovy, zabijacky robotů, stroj prekladajúci ledajakou řeč do francouzštiny (v budoucnu mrtvý jazyk - ve francouzské verzi tohoto dílu byl vyměněn za němčinu), stroj který dá každému hlas Farnswortha a nakonec vložení Hitlerova mozku do žraloka bílého.
Profesor kromě blbostí vynalezl i dobré věci, například dokázal zastavit globální oteplování (které sám způsobil), nebo ještě lépe zničit obrovskou kouli z odpadu.
Porovnání
Pokud bych měl tuto postavu přirovnat k seriálu Simpsonovi, tak je to kombinace charakterů Profesora Frink (vynálezy), Abeho Simpsona (senilita) a Montgomeryho Burnse (touha po majetku a světovládě plus senilita).
   
 
 

 

 Jméno: Hermes Conrad
Věk: asi 40 let 
Rasa: Člověk
Rodná planeta: Země - Jamaica
Rodina: manželka LaBarbara, syn Dwight
Povolání: Byrokrat, účetní v Planet Express
Nejlepší přítel: Farnsworth
Nepřítel: Zoidberg
Speciální schopnost: byrokracie, podbízení
Častá hláška: Všelijaké stupidne rýmy
První epizoda: The Serial has Landed
První hláška: Někdo sem dal tento balíček přes štěrbinu pod dveře ...
Dabing: Phil LaMarr
 
Nejspolehlivější a nejbyrokratickejší člen Planet Expressu, Farnsworth zástupce a vorkoholik. Hermes pochází z Jamaica a je povoláním i duší byrokrat. A ne ledajaký, je to rastafariánsky byrokrat. Ve firmě plní funkci účetního a zároveň je i takovým zástupcem Farnswortha. Jeho oblíbené řeči jsou o tom, jak všichni málo pracují - pro něj jsou všichni neschopní, zejména Zoidberg. Jako byrokrat má číslo 36, později 37 (čím nižší číslo tím lepší (schopnější) byrokrat). Hermes nenávidí odbory a přemýšlel o tom, najmout Grunka lünk, kteří by dělali za málo peněz dost roboty. Jako jediný s Planet Expressu má normální rodinu, která začala ale objevovat až později v seriálu. Má ženu Labarbaru, která je také Jamajčanka a je o hodne vyšší od Hermese a má i syna Dwighta, který má 12 let a kamarádi se s Fanrnsworthovym klonem Cubertom. S toho jak furt sedí v kanceláři je Hermes tlustý. To je určitě škoda, protože kdysi byl mistr v podtrhávání je - Limbu. Dokonce tak dobrý, že se zúčastnil závodů v roce 2984. I nyní svůj talent ještě s času na čas využije.
Zajímavosti:
Hermes byl v řecké mytologii poslem bohů a poslem zpráv, ale jméno není vybrané podle tohoto.
Jméno Hermes je pojmenováno podle starého psacího stroje Matta Groeninga RocketHermes.
Příjmení má zas podle ulice na níž žil David X. Cohen jako dítě. Porovnání
Při porovnání se Simpsonovci je Hermes kombinací Neda Flanders pro ty jeho divné rýmy a slovní hříčky, Skinnera jako vedoucího pracovníka a Patty a Selmy jako byrokrat. Důležité epizody: How Hermes requisitoned His Groove back. pouze pro tuto epizodu byl Hermes skutečně hlavní postavou.
     
 
 

 
 
Jméno: Kif Kroker
Věk: Minimálně 24 
Rasa: Amphibosian
Rodná planeta: Amphibios 9
Rodina:
Povolání: první důstojník na lodi Nimbus, člen Doop a asistent Kapitána Brannigan
Nejlepší přítel: láska Amy Wong
Nepřítel: Zapp Brannigan
Speciální schopnost: měnit barvy, chodit po stěnách a stropě, nafukovat svou hlavu, svlékají kůži
Častá hláška: povzdechnutí
První epizoda: Love Labour lost in Space
První hláška: Předpokládám vůdce ...
Dabing: Mauricce La Marche
 
Nejbázlivejší a nejhanbivejší voják, poskok kapitána - Kif Kroker. Kifův život byl až do poznání Amy nudný přisluhovači veliteli Brannigan, jehož Kif nemá rád. Je zajímavé, že je o dost chytřejší než kapitán Zapp, ale je jeho podřízeným. Kif je velmi romantický a dobrý, ale také dost plachý (dokud se odhodlal komunikovat s Amy, tak 10 krát za den složil telefon). Kif není dost mužný a proto se nelíbí Amyna rodičům, kteří by raději své dceři dohodil kapitána Zapp Brannigan, jehož osobnost neznají. Zajímavosti:
Kif jako samec nosí děti a rozmnožuje se dotykem.
Kifa považoval kmen amazoniek z trojice mužů (Zapp Brannigan, Kif Kroker, Philip J. Fry) nejpřitažlivějším.
Kif nemá kosti, ale systém nafukovacích balónků.
Některé Kifove děti byly nemotorné tak jako Amy, některé Kyklop jak Leela.
Porovnání
Při srovnání se Simpsnovci ma hned napadne Smithers jako poskok, ale Smithers Burnse miluje, dokud Kif Brannigan ne. Kif tím jaký je dobrý i trocha priponína Neda Flanders nebo dokonce Marge. Svými vtipnými poznámkami na šéfa připomíná Willyho (který nadáva na Skinnera) ale narozdíl od něj není vulgární a není takový sedlák. Díly, kde hrál Kif důležitou úlohu:
Kif Gets Knocked Up a Notch
Amazon Woman in the Mood
Where the Buggalo Roam 
 
 
 

 
Jméno: Nibbler
Věk: 1000 + 
Rasa: Nibleroňan
Rodná planeta: Eternium
Rodina: neznámá
Povolání: velvyslanec Nibleroňanov, Leelin mazlíček
Častá hláška: grgnutie
První epizoda: Space Pilot 3000
První hláška: Thank you. I bear many receipts for reimbursement. (Dakujem.A Přináším mnoho nových receptů)
Dabing: Frank Welker
 
Roztomilý, ale schopný sníst celého slona. To je Nibbler. I když to tak nevypadá Nibbler je jedna z nejdůležitějších postav v seriálu. To on jako I. C. Wiener objednal pizzu do kryocentra. Právě díky němu Fry spadl do kryoboxu, protože Nibbler sotil židli na které Fry seděl. Udělal to protože Nibleroňania věděli, že pouze Fry odolá delta vlnám, které vysílají špatné mozky a jen on mohl zničit super mozek. Takže pokud si to shrneme, bez Nibbler by nebyla Futurama:) I když jsem uvedl, že první část kde se Nibbler objevil byla Space pilot 3000, v této části se objevil vlastně jen Nibbler stín. Jeho tělo jsme mohli prýkrát vidět v části Love's Labours Lost in Space, když posádka Planet Expresu zachraňovala zvířata z rozpadajícího se planety Vergon 6. To se jim nepodařilo že Nibbler všechny sežral. Leela se tak zalíbil, že si ho nechala jako domácího miláčka. S Bender, ale už nemá takový dobrý vztah. Začalo to už tím, že když ho Bender poprvé spatřil navrhl, aby si ho ugrilovali. V části I Second That Emotion Bender na Nibbler tak žárlil až ho spláchl do záchodu. Nibbler je i velmi užitečný protože jeho trus je vlastně tmavá hmota, která pohání motor v lodi Planet Expressu. Je to hmota tak těžká, že jedna libra váží 1000 liber. Nibbler dokáže sežrat Hociaké zvíře a hocikolko najednou. Leela ho charakterizovala jako: "Rozkošný, nezastavitelný stroj na zabíjení." Na soutěži domácích miláčků získal Nibbler cenu útěchy pro nejhloupější zvíře, ale zdání klame. Nibbler je vysoce inteligentní a jeho rasa byla na světě již 17 let před vznikem vesmíru. Zajímavosti:
Nibblerove skutečné jméno je tak složité, že kdyby ho vyslovil jedno písmeno tak by tisíc vesmírů vybuchlo.
Jeho oblíbené jídlo jsou štěňátka prasečí rypáku.
Díly kde hrál Nibbler důležitou roli jsou:
I Second That Emotion
The Day the Earth Stood Stupid
The Why of Fry

 
 
 

   

TOPlist