Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 RASY A NÁRODY
 
 
AMAZONKY
 
Rasa obřích humanoidů, žijících na planetě Amazonie. Amazonky jsou sdruženy v Doop-e (demokraticky organizovaná ochrana planet). Přesahují výšku tří metrů. Jejich jazyk je starý, ale bohatý. Mužům sice připadá nesrozumitelný, s ubohou gramatikou, ale ostatně i samy ženy se těžko chápou J. Nejvýraznějším znakem planety Amazonek je, že byste tu marně hledali muže. Ti vyhynuli už před dávnými lety. Způsob, jakým se Amazonky rozmnožují je dosud neznámý. Jako vedlejší efekt jsou muži vnímáni jako neužitečný  jsou k nim podezíravé. Vstup muže na jejich planetu je trestné. Viník se odsuzuje na smrt způsobem Snuh-Snuh (známé jako Bongo-bongo). Zajatci se většinou ani moc nebrání, neboť je to smrt, kterou si přeje asi většina mužů. Zajímavé je, že Amazonky považovali za nejsympatičtějšího muže Kifa Krookera. Technicky se civilizace amazonek zdá, že nepřekonali ani dobu kamennou, což však pravděpodobně bude jen věcí módy.

 

Amazonky vládne obrovský počítač známý jako Femputer. Ve skutečnosti je to vlastně jen Fembot, který se vydává za Femputer. Vyznačuje se nenávistí k mužskému pohlaví. Amazonky jsou ještě známy jejich nudným basketbalovým týmem a hrozným smyslem pro humor. Věnují se sportu a divadlu. Planeta Amazonie je obrovská planeta s bujnou vegetací, rozlehlými džunglemi a zelenými oceány, což je překrásná kombinace. Toto je důvodem, proč se zde nachází restaurace Le Palm D´Orbit. Je také členem Doop-u. turisté by se vak této planetě měli vyhnout, protože zejména muži výlet na tuto planetu jen těžko přežijí.

 


 AMPHIBIOSANI

Je to velmi zajemná rasa, o niž toho víme velmi málo, přesto, že nejznámější mimozemšťan Kif Krooker se v seriálu  vykytuje dost často. Jsou to vysocí, zelení humanoidi, kteří nemaí v těle žádné kosti. Tělo tvoří měchýře, které jsou vyplněny tekutinou. Mají oválnou hlavu s velkýma očima a bez nosu. V případě nebezpečí, zda strachu vědí změnit barvu kůže a tak splynout s okolím. Mají po tři prsty na rukou a po dva na nohou, jsou schopni lozit po stěnách. Pocházejí z planety Amphibios 9.       

   


 
ARBITRANI
 Jsou to bytosti dlouhým, tenkým tělem a černobílou  kůží, právě díky této barvě pracují jako rozhodčí. Pravděpodobn ě je to jediná práce, kterou na Zemi dělají. Mohli jsme je vidět při rozhodování wrestlingu či basketbalového zápasu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ARRAKISANI
 Tato rasa není příliš známá a vystupuje pouze v jednom dílu : Lesser of Two Evls. Mají modrou barvu kůže  připomínají hmyz. Jedinou představitelkou Arrakisanov v serálu je Miss Arakis. Jejich domovskou planetou je Arrakis. Název je převzat z Duny – scifi knihy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
BENDEROVA CIVILIZACE
 Tento národ mikrohumanoidov čil na steroidu, který při letu narazil na Bendera. Tím se stal jejich domovskou planetou. Přijali ho za svého boha a jejich jediným přikázáním bylo ´´Bůh potřebuje chlast´´. Rozdělili se na dvě kolonie. Ta druhá. Která byla na Benderově zadku ztrácela v Bendera víru a tím začali války. Nakonec všichni vymřeli. Není vyloučeno, že někde ve vesmíru ještě tento národ žije.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ČERVI
  Červi jsou  mikroorganismy, které se vám mohou dostat do těla, když sníte starou bagetu ze záchoda. Pak žijí v těle, kde jejich náplní práce je udělat vaše tělo imunějším, zdravějším a také inteligentnější. Tyto červy si v těle vybudují město. Mají žlutou barvu, jsou tencí a ruce mají ještě tenčí.
 
 
 
 
 
 

ČÍŇANÉ
 Číňané jak je známe i dnes – to znamená šikmé oči, černé vlasy. Postupně se rozšířili do celého vesmíru. Domovskou planetou je země.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DOOP
 Doop (demokratická rada planet) byl založen v roce 2945 po drué galaktické válce. Byla zformována na podporu obnovy galaxie po válce s Omikroňanmi. Doop rychle rostl na síle a dnes je jednou z nejvíce respektovanou a obydlenou organizací ve známém sedmíru. 

 

 

 

 


ENERGETICKÉ BYTOSTI

Jsou zbavení hmatatelné tělesné schránky, jejich tělo je jen jakýsi barevný oblak energie. Vyzařuje z nich obrovská síla. Jejich domovskou planetou je Omega3. Jsou to vzdálení příbuzní Methanů.

 

 

  

 


GRUNKA-LÜNK

Tato hnusná rasa ošklivých malých mužíčků pracuje v továrně na výrobu Slurm-u na planetě Wormulon. Mají oranžovou kůži, husté zelené vlasy a oboří a měří asi jeden metr. Když se mohou svým způsobem zdát milí., rádi kouří cigarety a pijí alkohol během pracovní doby. Profesor  Farnsworth tuto rasu nenávidí Hermes naopak přemýšlí, že si ji najme namísto současné posádky. Wormulon je průmyslová planeta. Vyrábí se zde Slurm pro celý vesmír. Kromě Grunka link tut planetu obývají ještě slurm Slimáci. Jinak tato rasa je parodii na Umpa Lumpy z filmu a knihy Karlík a továrna na čokoládu.

 

 

 

 


 

 

GLOBETROTTEŘI

Jsou podobní běžným lidem, liší se pouze tím, že všichni jsou černí, vyšší než běžní lidé a hrají skvěle basketbal. Nosí vždy modré tričko bez rukávů s bílou hvězdou a červeno-bílé pruhované trenky. Jejich domovská planeta není známa, jisté je jen to, že to není Zemi :-). 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOBYLKY
 Jsou schopny změnit svou podobu na živou bytost. Ve skutečnosti vypadají jako velké zelené kobylky. Mají tři páry nohou, zadní nohy jsou přizpůsobeny na dlouhé skoky. Doposud jediný známý představitel této rasy se jmenuje Alkazar a bývá na planetě Cyclope, i když toto jméno planety asi není pravé. 
 
 
 
 
 
 
 

KRABI
Jsou to kraby, které dosahují výšky běžného člověka. Jejich tělo obaluje pancíř červeno-oranžové barvy. Mají kulatou hlavu, oční "bílku" zbarvené domodra. Pod očima mají ústa pokryté 4 chapadly. Mají obrovský apetit. Když jsou nervózní, často se těmi chapadly škrábou po bradě. Mají dva páry klepet. Dvě klepeta mají místo dlaní a dvě namísto chodidel. Mají v nich obrovskou sílu. Dokáží nimi precviknúť téměř úplně všechno, kromě diamantové řetězy. Jejich mozek byste však v hlavě marně hledali. Ne proto, že by žádný neměli, ale proto, že ho mají na zadku. Pancíř mohou měnit, ale je to spíše módní záležitost, a tak například nejznámější představitel krabů Zoidberg má jen velmi omezené možnosti, protože je velmi chudý. Zajímavý je způsob jejich rozmnožování. Jednou za čas jejich biologické hodiny upozorní, že je čas se jít pářit. Tehdy všichni samci mají neobvyklou agresivitou a silou. Současně se všichni vracejí domů na mateřskou planetu Decapod 10, kde předvádějí svůj rituál, aby privábili partnerku. Po západu slunce se spáruje a pak uhynou. Decapod 10 je planeta velikosti planety Země. Je plná malých a středně velkých písečných ostrovů. Jejich vlajka je červená s bílým kruhem uprostřed. V kruhu je krabí klepeto, které drží kladivo. Krabi vyhovuje podnebí jen na dvou zbývajících planetách celého vesmíru - na planetě Squash a na Zemi. S jejich příchodem v 23. století je spojeno záhadné vyhynutí ančoviček.
 

KRYSOUNI
Rasa inteligentních humanoidů, kteří mají krysí vzhled. Jejich přítel je Alkazar a neustále se smějí jeho vtipem. Rádi jedí. Jejich domovská planeta je Cyclope.
 

KYKLOPOVÉ
Není jisté, zda ve vesmíru tato rasa vůbec existuje. Typickým znakem kyklopů je jedno velké oko. Jediným kyklopů ve Future je Leela, která vlastně také není tak úplně kyklopů ...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LIDÉ
Vyzorovo se podobají lidí z 20 st. Společně s roboty jsou nejčastěji se vyskytující rasou. Jejich domovská planeta je pochopitelně Zem. Země je asi velmi oblíbená planeta, protože ji napadají s dvoutýdenním pravidelností, hlavně kvůli nerostným surovinám a otrokem. Všechny známé osobnosti si lidé uchovávají v muzeu ve velkých nádobách s čirou tekutinou, ale pouze jejich hlavy. I současným prezidentem Země je hlava Richarda Nixona. Lidé se dožívají 160 let. Starají se o to Roboti soumraku, kteří odvezou starček na planetu Near Death Star. Zde si krveprolití myslí, že žijí na Floridě.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MIMOZEMŠŤANI
Přinejmenším polovina této planety je vlastněna rodinou Wong, ke kterým patří i Amy. Mají na Marsu ranč a chovají zde zvířata jménem Buggalo (něco mezi krávou a hmyzem), které je tam chované velmi hojně. O tom bylo například v epizodě Where the Buggalo Roam (S04E06). Kdysi tu bývaly i domorodí Marťani, kteří si ale později koupili novou planetu. Také se tam nachází Mars University, což je jedna z nejprestižnějších univerzit v celé galaxii. Kolem ní se točil celý jeden díl s příznačným názvem Mars University (S02E02).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

METANI
 
Další rasa, která je relativně neznámá. Jejich tělo tvoří jen oblak zemního plynu fialové barvy. Pocházejí z vztažená k methanu planety. Jediným známým zástupcem této rasy je Helatina Smogmeyer, která je missky této planety.
 
 
 
  
 
 

MOŘŠTÍ LIDE
Původně obyvatelé města Atlanta, které kvůli zvýšení turistického ruchu přesunuli do moře. Město se však potopilo a většina obyvatel umřela při této katastrofě. Ti obyvatelé, kteří přežili potopení města se tomuto stavu museli rychle přizpůsobit pokud nechtěli umřít. Naučili se dýchat pod vodou, namísto nohou jim narostly ploutve. Jižanský přízvuk jim však zůstal :-). Domovskou planetou je Země, ale obývají jen potopené město Atlanta.
 
 
 
 
 
 

MOZKOŽROUTI
Mozgožrouti jsou parazitický, bezstavcový druh pocházející z Mozgožrútskej planety. Vyznačují se zelenou barvou a rosolu tělem. Mozgožrúti se živí energií ve formě Alfa a Delta mozkových vln. Přilepí se na temeno oběti pomocí přilnavého slizu. Hostitel se pak stane zcela apatický a jeho tělo je řízeno parazitům. Mají jedno nevyvinuté oko, které může vidět pouze tepelné signály jejich oběti, ale po jejím napadení jsou schopny používat všechny smysly oběti. Komunikují mezi sebou telepaticky nebo prostřednictvím jejich hostitelů. Jsou vcelku inteligentní. Jak primitivní formy života měli problém založit fungující společnost. Ale přijetím do Doop-u dostali možnost pracovat efektivněji. Používáním hostitelů postavili město, které se stalo vyhledávaným turistickým centrem v celém vesmíru. Toto dalo mozgožrútom možnost nakazit velké množství turistů. Nakaženi turisté se pak vrátí na jejich domovskou planetu, kde nakazí dalších. Mozgožrúti napadají své oběti tak, že lezou po oběti dokud nedosáhnou lebku. Jedinou ochranou proti kontaminaci je speciální ochranná helma a používání česnekového šamponu v případě, že se nacházíte v blízkosti infikované osoby.
 

MOZKY
 Mozky mimo těla jsou z neznámého světa. Nenávidí vědomé myšlení, které je velmi bolí. Mají za cíl ovládat veškerý inteligentní život ve vesmíru, planetu po planetě. Jsou schopné rušit vlny delta, které produkují všechny živé tvory a dokonce i roboti, a tím je učiní hloupými, nebo alespoň hlúpejšími. Vysávají z ostatních bytostí všechny jejich vědecké poznatky. Jediný tvor v celém vesmíru, který je imunní vůči nim je Phlip J. Fry. Fry dokonce zachránil Zemi od útoku Mozků a jejich vůdce, Velkého Mozku, před jejím zničením. Po porážce Velký Mozek utekl ze Země a zbylé mozky požrali Nibleroňania.
 

MUTANTI
Kanalizace New (Nového) New Yorku a Old (Starého) New Yorku je složité bludiště trubek a potrubí, kde se dá velmi snadno ztratit. Jediní, kdo se v této spleti chodeb vyznají, jsou zmutovaní lidé, kteří zde bydlí. Mají zakázáno vycházet na povrch. Uctívají nevybuchlá atomovou hlavici, i když ne všichni navštěvují církev pravidelně. Všichni mutanti se velmi obávají netvora jménem El Chupanibre. Zkrotili krokodýli a aligátoři, které splachovali lidé do záchodů. Chovají zlaté rybičky jako domácí zvířátka. Používají toaletní papír na všechny možné činnosti, například i na vyobrazení podobenek jejich hrdinů. Dokonce i Leeliny rodiče jsou mutanti, ale pssst, nic jsem neřekl :-).
 
 
 
 

NEPTUŇANI
Nejsou příliš známí. Poznáme je podle fialové barvy kůže, dvou párů rukou a na tváři se jim vyjímá rypák. Domovskou planetou je Neptun. Nejznámějším představitelem je televizní kuchař elzárt
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 

NIBLEROŇANI
Nibleroňani jsou stará a mocná rasa, jejichž mentální schopnosti pouze rostou jejich přirozenou roztomilosti. Nibleroňania existují minimálně od úsvitu vesmíru, ale většina vědců se domnívá, že tu byly již několik měsíců před Velkým třeskem. Nibleroňania mají 3 oči. Dvě mají standardně umístěné a to třetí mají na anténě na vrcholu hlavy. Třetí oko se může pohybovat nezávisle na ostatních dvou. Mají obrovský apetit, jsou schopni sníst více než 20 krát vlastní váhy masa. Ačkoliv preferují čertvé, neupravené maso, nepohrdnou ani hotovým jídlem. Zajímavý je zejména jejich proces trávení. Lisováním odpadu do super husté kuličky, která se nazývá tmavá hmota. Temná hmota se používá jako raketové palivo. Nibleroňania se považují za nadřazenou rasu celého vesmíru. Jejich čestnou prací je chránit všechny ostatní formy života ve vesmíru před zlými stvořeními jako jsou mozky. Nejznámějším Nibleroňanem je Lord Nibbler, kterého má Leela jako domácí zvířátko.
  

OMIKROŇANI
Rasa velkých, zelených, plazi připomínajících bytosti z planety Omicron Perseus 8. Několikrát napadli Zemi, nejznámější útok způsobil Fry, když v roce 1999 přerušil vysílání seriálu Single Female Lawyer. Přestože se vyznačují krutostí a nenávistí vůči všem, uvnitř jsou citliví a dívají stupidne seriály. Omikroňania mají problém s rozpoznáváním tváří. 
Zvoleným vůdcem Omikroňanov je Lrrr. Za manželku má Ndnd. Je vysoký asi 2 metry a nosí červený plášť. Bydlí v královském paláci. Jak správný vůdce je ze všech Omikroňanov nejagresivnější, ale rozumu moc nepobral. Jako správný manžel, i Lrrr je pod pantoflem. Omikroňania jsou nejvýraznější mimozemská rasa, která se objevila v několika dílech. Poprvé se objevily v dílu 1ACV12 When Alliens Atack. Jejich domovskou planetou je Omicron Perseus 8. Je to Obytná planeta, nacházející se na hvězdné orbitě Omicron Perseus, známá také jako Atik. Od Země je vzdálená 1000 světelných let. Planetární soustava Omicron Perseus skládá nejméně z 12-ti planet, přičemž Omikroňania rádi o sobě mluví, že ženy jsou z Omikron Perseus 7 a muži z Omikron Perseus 9.

  

OSIRĎANI

 

Osírďani jsou národ, který před hodně lety navštívil starověkých Egypťanů. Postupně od nich probrali všechny prvky - kulturu, architekturu, samosprávy, otrocto a také náboženství. Jejich domovská planeta je Osiris 4. Rozdělují se na tri druhy. Humanoida - vládci, otrokáři - jsou téměř nerozeznatelný od lidí. Šakalovci plní funkci vojáků a stráže a Ibisovci plní funkci kněží. Jejich faraónem byl na jistou dobu i Bender.

 
 
 
 
 
 
   
 
 
 

PATOCÍ MIMOZEMŠŤANÉ
 
 
Podobají se na obyčejné lidi, s tím rozdílem, že namísto dvou očí mají až pět. Pravděpodobně tato rasa má už pouze jediného žijícího představitele tohoto druhu a není vyloučeno, že se jedná jen o mutaci. Protože o nich toho moc nevíme, tak jejich domovská planeta je neznámá.
 
 
 
 
 
  
 
 
 

PIRÁTI
 
 Chováním se neliší od pirátů, kteří okrádali lodě ještě ve středověku. Dokonce ani stylem módy. Avšak na lidi se nepodobají. Mají modrou barvu kůže, čtyři nohy a tři oči. Přepadávají osamělé dopravní lodě. Jejich vesmírné lodě opět připomínají pirátské lodi ze středověku - samozřejmostí jsou například černá vlajka s lebkou (která však má tři oči) se zkříženýma hnát a po bocích má děla. Na lodích žádné ženy nejsou, takže nevíme přesně kde se nacházejí. Pravděpodobně na jejich domovské planetě vychovávají další generace pirátů, avšak ani jejich domovská planeta není známa.
 
 
 
 

 POPLÍCI

 Poplíci ve skutečnosti nejsou samostatnou rasou, ale pouze vývojové stadium Omikroňanov. Vypadají jako smažené krokety :-). Náhodou jejich objevila Leela na jedné z dodávkových cest firmy Planet Express jako chutné jídlo. Poplíci se na Zemi rychle staly hitem a distribuovala jejich firma Fishy Joes. Opět to byla Leela, která rovněž zjistila, že Poplíci jsou živé bytosti.
 
 
 
 
 
 

PRASÁCI
Rasa prasečích humanoidů. Kromě toho, že dokáží vyprávět, se spíše podobají prasata. Ať už tím, že tak vypadají, nebo tím, že žerou z korýtka, jsou tlustí a nejsou vůbec čistotní. Jejich přítel je Alkazar. Žijí na planetě Cyclope.
 
 
 
  
 

ROBOČERTI
Všichni Robotológisti, kteří poruší přikázání jejich víry, pošlou do Robopekla. Zde trpí bolestivým a ironickým způsobem. Robopeklo má nejméně 5 úrovní, kde každá další je horší než předchozí. Robopeklo se nachází v New Jersey pod ruinami Tedovi zábavního parku. Vládcem pekla je Belzeboot. Vyžívá se ve vymýšlení sadistických trestů. Má však šikovné ruce a proto dobře hraje na hudební nástroje. Robočerti jsou obecně pracovníci v Robopekle. Jsou červeno-hnědé barvy a na hlavě mají rohy.
 
 
 
 

ROBOKNĚZI
Robotológizmus je nejrozšířenější náboženství mezi roboty. Dodržováním robotologických pravidel se roboti dostanou do Roboneba, v opačném případě do Robopekla. Svatou knihou je Kniha Dobra (Good Book), v poslední verzi 3.0. Robotológizmus se od robojudaismu liší názorem na Robomesiáša. Robotológisti věří, že Roboježiš byl jejich spasitelem, zatímco Robojudaisti věří, že spasitel ještě nepřišel. Robokňazi nosí fialový hábit se znakem nebe a pekla na hrudi.
 
 
 
 
 
 

ROBOMAFIÁNI
Je to skupina robotů, kteří se vydali na chodník organizovaného zločinu. Město New New York má pod palcem Donbot. Ovládá všechny nekalé obchody ve městě. Je velmi klidný a vždy ví co dělá. Špinavou práci přenechává svým pomocníkem Joey-mu Mouse Pad a Clamp-ovi. Donbot není příliš krutý a velmi často oběť nechá jen pořádně zbiť. S oblibou kouří doutníky, najme Zubánske doutníky. Obecně se dají charakterizovat jako roboti, kteří jsou sestrojen pouze na to, aby páchali zlo a dosahovaly vlastní zisk. Často disponují velkou silou, zbraněmi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ROBOTI
Druhá nejpočetnější "rasa" hned po lidech. V podstatě se od lidí příliš neliší, až na to, že jejich tělo je tvořeno z kovu. Mají vlastní pocity, touhy, cítí nenávist, občas i lásku či přátelství. Popsat jejich obecně jako skupinu je velmi obtížné. Existují stovky druhů robotů. Od nejrůznějších pomocníků v domácnosti jako uklízecí roboty až po robo-herců. Jsou mezi nimi dokonce i tací, ze kterých není absolutně žádný užitek jako požitkářský robot, který jen je, pije a leží. Všichni roboti mají stejný původ a tím je továrna Moms corp. Zároveň všichni roboti mají zakódovanou lásku k Maminke jako k jejich matce. Všichni roboti si musí dobíjet baterie, a že fungují na alkohol, často pijí. Dokonce mají zakázáno řídit dopravní prostředek pod určité promile alkoholu. Pro přírodní prostředí jsou však velmi škodlivé, protože produkují mnoho znečištění. Vývoj však jde stále dopředu iv robotike a proto vznikají nové modely, které na chod potřebují znečištění a do ovzduší vypouští jen příjemné aroma. Bývají v jednopokojovém apartmánech o rozloze asi 1 metr čtvereční, ale mají vcelku rozlehlý šatník, který však vůbec nevyužívají. Z času na čas chodí roboti na upgrade systému, je však možný i downgrade.
 

ROBOZABIJÁCI
Tato nepřátelská rasa robotů obývá planetu Chapek 9. Nenávidí vše živé, ale především lidí, na které pořádají pravidelné hony. Protože se však všichni této planetě zdaleka vyhýbají, tak tyto hony jsou vždy neúspěšné a vlastně nikdo z nich kromě Rady Starších živých lidí nikdy neviděl. Rada Starších řídí životy všech robotů na planetě a podněcuje jejich nenávist vůči lidem zejména různými filmy a podobně. Na planetě soudí jeden počítač, který však občas při vynášení rozsudku mrzne.

 
 

 

 


 SIGNOIDI

Brouci, kteří mají lidské rysy osobnosti. Mají hnědou barvu kůže, na hlavě pár tykadel. Pocházejí z planety Signus 5. Jejich planeta je velmi chudá, proto se za lepší prací a životem stěhují do celého vesmíru, například i na Zemi.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

SKÁKAJÍCÍ MÍČE
Jsou to vysoce inteligentní míče. Rada starších mají mozek uvnitř balónu. Svých nepřátel se snaží zabít tím, že po nich skáčou nebo jejich převálcují. Na to jaké jsou to inteligentní tvorové, svou domovskou planetu Sferon 1 dost zanedbávají.
 
 
 
 
 
 
 
 

SKŘÍTKOVÉ
 V podstate sa jedná o poddruh Neptúňanov. Vyzerajú rovnako ako Neptúňania – to znamená fialová farba kože, 4 ruky, typický rypák. Líšia sa len výškou. Škriatkovia sú zakrpatení a žijú na severnom póle Neptúnu. V podstate sú to pomocníci Santa Clausa, ale už žiadne hračky nevyrábajú, keďže Santa každého považuje za zlého. Zároveň aj týra samotných škriatkov. Bývajú v perníkových chalúpkach.
 
 
 
 
 
 
 

SLÍPKOIDI
Jsou to přerostlé slepice, které však vynikají vysokou inteligencí a proto mají na Zemi dobré zaměstnání. V seriálu vystupují jako advokáti u soudu. Zrak pravděpodobně nemají velmi dobrý, protože čas od času chtějí někomu vydobit oko v domnění, že je to zrno.
 
 
 
 
 
 
 
 

SLURMOVÍ SLIMÁCI
Rasa hlemýžďů, kteří jsou velikosti člověka a dokáží vyprávět. Slouží své královny, která "vyrábí" Slurm. Všichni žijí na planetě Wormulon společně s Grunka-lünk. Jejich nejznámějšími představiteli jsou Glurmo a Slurms MacKenzie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TRISOLANI
Trisolania jsou zvláštní rasa, protože jejich tělo je tvořeno pouze vodou. Jejich panovník je císař, který vládne, dokud ho někdo nevypije. Žijí na planetě Trisol, která má tři slunce. Při osvětlení sluncem tato rasa fluoreskuje modře.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 TULÁCI
Tulák jsou lidé i roboti. Jsou bez peněz, otrhaný, špinaví, roboti mají téměř vždy nějakou poruchu. Pro cestování používají vesmírnou železnici, kde se vozí v nákladních vagonech. Cestují na Tulácký základny, kterých je ve vesmíru hned několik, kde mohou zdarma dostat trochu najíst a přespat. Nejznámější je Bum Base Alfa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 VENUŠANI
Jinak nazýváni i Želatínci nebo slangově hrudi jsou rasa želatínovitých mimozemšťanů neznámého původu, kteří se usadili na Venuši, Zemi a kruzích kolem nedaleké planety. Všechny hroudy se velmi snadno naštvou. Hroudy, narozdíl od většiny ras nejsou humanoid. Pohybují se klouzáním po zemi. Všech šest údů používají jako ruce. Hroudy nemají jednosměrný trávicí systém, místo toho dokáží spolknout jakékoliv jídlo nebo otravného člověka, dokud se do nich vejde. Solených se rozpustí.
 

 


 

 
TOPlist