Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
VYNÁLEZY BUDOUCNOSTI
 V této sekci se dozvíte o jednotlivých zvláštních přístrojích a předmětech, které se objevily ve Futuramě a které v dnešním ´´primitivním´´ světě ještě nelze vidět.

 

 

SEBEVRAŽEDNÁ BUDKA- Sebevražedná budka je zajímavý a složitý stroj, který na požádání a drobný poplatek 25 centů zabije svého zákazníka a jeho těla se zbaví tak, že ho prostě nechá se odpařit. Můžete si vybrat ze dvou verzí smrti - rychlá a bezbolestná, nebo pomalá a bolestivá.

 Budky se vyskytují běžně na rozích ulic, díky čemuž si ji Fry v epizodě "Space Pilot 3000" splete s telefonní budkou a spolu s Benderem si náhodně vyberou mód "pomalu a bolestivě" a jen o vlásek se vyhnou nožem, pílam, vrtákem a dalším nebezpečným zbraním. Po dokončení sebevražedného procesu se s vámi budka rozloučí slovy: "Děkujeme, že jste využili naši sebevražednou budku, která je nejoblíbenější v Americe od roku 2008." Za pozornost stojí i fakt, že při výrobě těchto budek, byly používány traverzy, jejichž ohýbání bylo Benderova prací.                              

                                    


LOĎ PLANET EXPRESS-Snad nejdůležitější zařízení v seriálu. Byla vyrobena profesorem Farnsworthem výhradně pro zásilkovou společnost Planet Express, poté co byla předchozí loď zničena a její posádka zahynula. Loď PE představuje ideální dopravní prostředek pro doručování meziplanetárních zásilek - je rychlá, dobře vyzbrojená a velmi odolná jak se ukázalo např. v epizodě "The Deep South" kde je stažena na dno oceánu a navzdory obrovskému tlaku je později schopna vyplout na hladinu a odletět. O její odolnosti svědčí i množství překonaných havárií (a to nepočítám ty na začátku každé epizody:) Je poháněna reaktorem na temnou hmotu (nečekejte však žádné futuristické zařízení), díky kterému je schopna letět nadsvětelnou rychlostí a většinu mezihvězdných letů absolvuje v průběhu jednoho dne.

                  

VYBAVENÍ LODI-

 Laserový kanón: Je umístěn v kupole na střeše lodi. Během boje ho ovládá Fry. (např. v epizodě "When Aliens Attack" kromě této zbraně loď používá i torpéda. 

 

Gravitační pumpa: Zařízení které vytváří umělou gravitaci na lodi. V díle "Time Keeps on Slippin '" ji použijí k přesouvání hvězd.

 

Anti-smrad: Použitý v dílu "Big Piece of Garbage", kde umožnil posádce překonat nesnesitelný zápach a přiblížit se k odpadkům.

 

Diamantové lano: Co víc dodat? Je to prostě neroztržitelné diamantové vlákno používané k ukotvení lodě a v díle "The Deep South" ho Bender použil namísto šňůry a rovněž v dílu Cryonic Woman ho nechali uvázaná a omylem odešli tak, že na laně jim vlála budova Planet Expressu.

 

Magnetický jeřáb: Na tomto přístroji není nic zvláštního. Je to zkrátka klasický silný elektromagnet na diamantovém laně, používaný ke zvedání objemnějších nákladů.

Síť na chytání žiraf: Profesor nainstaloval na loď síť na chytání žiraf. Použili ji jednou na zachycení novin Daily Supernova v dílu Route of all Evil.

 

KLASICKÉ VYBAVENÍ LODI-

 

Kromě těchto supermoderních vymožeností loď disponuje i klasickými zařízeními jako jsou mikrovlnka, kávovar,  anténka na vrcholu lodi, pomocí níž ji v epizodě "Mother's Day" Maminka přinutila vzbouřit se. Na palubě se rovněž kromě kokpitu, strojovny reaktoru a kabin posádky nachází i palubní kuchyň, prádelna, počítačová centrála a samozřejmě nákladový prostor.

Loď PE dokonce hrála hlavní roli v jedné epizodě a to "Love and Rocket", kde se jí umělá inteligence zamilovala do Bendera.

 


LEELIN NÁRAMEK- Leela nosí na zápěstí počítačový náramek, jehož účel je velmi nejasný, možná dokonce i pro samotnou Leela. Většinou ho nazývá "Věc" a zřejmě má několik využití - v epizodě "Space pilot 3000" ho použila na komunikaci se Smitty a zábavnou funkci náramku nám Leela prozradila v epizodě "Luck of the Fryrish": "Pokud se bude někdo nudit, mám tu tetris na této věci. "

 

    Amy Wong, Cubert Farnsworth a ostatní vedlejší postavy jsme měli také možnost vidět s podobnými náramky, ale jak je používají jsme se nedozvěděli.  

 

                                               

 

 TEMNÁ HMOTA- Temná hmota je surovina s extrémně vysokou hustotou, díky čemuž je i to nejmenší množství pro obyčejného člověka příliš obtížné a proto se o jeho přepravu starají roboti. Poprvé se temná hmota objevila v epizodě "Love's Labours Lost in Space", kde profesor Farnsworth vysvětlil, že 1 libra temné hmoty váží více než 1000 liber. (Zvláštní však?:) Temná hmota disponuje obrovskou energií a proto je ideálním palivem pro všechny kosmické lodě, včetně té Planet Express.

 

  Temná hmota pochází z planety Vergon 6, z níž však byla kompletně vytěžena a planeta se začala hroutit. Jak se později ukázalo, temná hmota je vlastně trus Nibbleoňanov, a tak má Planet Express díky Nibbler o zásoby temné hmoty zdarma postaráno.

 

                                         
 

 HOLOPHONER- Holophoner je hudební nástroj budoucnosti, který vytváří holografické obrazy utvořené podle myšlenek hudebníka, a složitosti jeho hry. Je podobný hoboj a jeho zvládnutí vyžaduje mimořádnou zručnost a tvrdý trénink. Fry hrál na holophoner poprvé v epizodě "Parasites Lost", kde ho ovládal díky parazitickým červům v jeho těle, ale když se jich zbavil, začal se učit hrát na holophoner poctivě aby si získal Leelinu přízeň. V epizodě "The Devil's Hands are Idle Playthings" však Fry od poctivosti upustil a vyměnil své ruce za ruce samotného Roboďábla díky čemuž se z něj stal virtuóz ve hře na holophoner.

                             

 


ČICHOSKOP- V epizodě "A Big Piece of Garbage", Profesor Farnsworth předvede svůj čichoskop až poté, kdy na Mars University Profesor Ogden Wernstrom zjistí, že Profesor Farnsworth předvedl své hodiny smrti již minulý rok. Je pozdě zjišťovat, zda už nedělal svůj čichoskop minulý rok a nezapomněl na to. Fry uvidí čichoskop a ihned ním točí všude kolem, až ucítí extra velký pozemský smrad. Profesor Farnsworth zjistí, že Fry našel jakýsi objekt ...

 

  Čichoskop byl použit také v těchto epizodách: "Godfellas", "Time Keeps on Slippin '", a "A Clone of My Own" převážně za účelem něco, nebo někoho ve vesmíru najít.

                                           

 


 PROBULÁTOR- Probulator je soustava různých přístrojů spojených do jednoho. Je používán personálem v Kryogenické laboratoři, ve kterém byl zmrazen Fry. Po rozmrzení jsou pacienti svlečeni a musí postoupit vyšetření probulátorem. V seriálu nikdy není vidět  jak toto vyšetření probíhá, ale podle výkřiků pacientů to asi nebude nic příjemného. Kromě toho se probulator využívá také ke zjištění, zda se v blízkosti nachází nějaký váš příbuzný. Tento proces se provádí pomocí vynětí DNA a její analýzy.

                           

 


ZVĚDÁTOR-  Dalším z Farnsworthových vynálezů je takzvaný zveditor, částečně připomínající zlatý televizor. Slouží k odpovídání uživatelské otázky "co by bylo, kdyby ... ? ". Po položení konkrétní otázky, již stačí jen stisknout knoflík a zatáhnout za provázek a na obrazovce zvědátora se vám promítne krátký hypotetický příběh, který by měl na vaši otázku dostatečně uspokojivě odpovědět.

                                   

 


 PAPRSKY F- Další z vynálezů profesora Farnswortha. Jde o obdobu dnešních paprsků X, čili rentgenových paprsků, na rozdíl od kterých vědí paprsky F proniknout i skrz kovy. Vyzařuje jejich zařízení podobné baterce. Profesor tento vynález využil na pozorování Benderova vnitra, při jeho poruše v epizodě "Fry & the Slurm Factory".

POZOR! Paprsky F jsou vysoce radioaktivní a při přímém zasažení způsobují mužům sterilitu. Proto při manipulaci s nimi vždy používejte ochranné brýle! :)

                                         
 
 


 

TOPlist