Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 ZAJÍMAVOSTI
 
Zajímávé věci kolem Futuramy, které jste možná nevěděli...

 

 

 

 

První vysílání Futuramy v USA nebylo zrušeno kvůli špatné sledovanosti, ale kvůli vysílacím prostředkům.

 

 

 

Ve Futuramě se objevuje několik dnešních celebrit a některé dabují dokonce sami sebe.

 

 

 

Roboďábla ze seriálu dabuje i slavný dabér Homera Simpsona a mnoha dalších postav ze seriálu Simpsonovi - Dan Castelanetta.

 

 

 

Vánoční epizoda "A tale of two Santas" měla být původně odvysílána o Vánocích roku 2000, ale byla vyřazena kvůli množství násilí. Poté byla přesunuta do další série a odvysílána až o Vánocích roku 2001.

 

 

 

FOX a Matt Groening si zaregistrovali fiktivní značky "Slurm" a "30th Century FOX".

 

 

 

Matt Groening přiznává, že jméno Bender vzniklo podle Johna Bendera, postavy z filmu "The Breakfast Club (1985)". Tento název se objevil také v epizodě "Luck of the Fryrish", kde si Fry v 20. století ukryl svůj sedmilístek pro štěstí.

 

 

 

"J" je oblíbená zkratka prostředního jména Matta Groeninga kvůli jménu Bullwinkle J. Moose (viz Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth, Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson a Bart J. Simpson).

 

 

 

Po útocích na WTC 11. září 2001 producenti rozhodli vystřihnout ze znělky nabourání lodi Planet Express do obrovské TV obrazovky. O několik měsíců později byla scéna do znělky vrácena.

 

 

Ve Futuramě se objevili jména jako např. korýší žena Edna nebo pes Seymour. Zřejmě jsou převzaty ze jmen ze seriálu Simpsonovi, kde je učitelka Edna Krabappelová a ředitel školy Seymour Skinner.

 

 


 

TOPlist